Každé začátky jsou těžké a ani pro náš nový divadelní soubor to nebylo jednoduché. Čarodějky byly takovým křestem ohněm.

Výběr první divadelní hry padl na vlastní adaptaci a byl to velmi odvážný počin z dnešního pohledu. Text a scénář byl připravený na motivy dětské knihy od Roalda Dahla - The Witches. Kniha byla adaptována do čtené nezkrácené verze od Lynn Redgrave pro 2 dílnou rozhlasovou dramatizaci pro BBC, dále jako opera od Marcuse Pause a Ole Pausdáleho, a dále také v roce 1990 se kniha adaptovala jako film od režiséra Nicolase Roege.

 

A právě tento film, který se vysílal s českým dabingem s názvem Čarodějnice se stal předlohou pro napsání vlastní hry Čarodějky. Na scénáři se podílel celý soubor, který následně režijně upravil Jan Kubík.

 

Začátky to rozhodně nebyly jednoduché a je pravda, že představení spíše vypadalo jako školní besídka, ale o co více chybělo znalostí a zkušeností v tomto oboru, o to byla větší chuť je získávat a zdokonalovat nejen sebe, ale i celé divadelní zázemí.

V roce 2008 jsem se rozrostli o tři další členy sdružení a bylo nás celkem 15.

Více z této kategorie: « 2009 2007 »

Události

20
bře
Divadlo Karla Hackera
-
Praha 8
Datum 20. březen 2019, 19:30

30
bře
KD Ševětín
-
Ševětín
Datum 30. březen 2019, 19:00

17
dub
Divadlo Karla Hackera
-
Praha 8
Datum 17. duben 2019, 19:30

15
kvě
Divadlo Karla Hackera
-
Praha 8
Datum 15. květen 2019, 19:30

Kalendář

vítejte na našem webu

  • Jsme rádi, že jste dobrouzdali až k nám a ať už jste se na naše stránky dostali náhodou nebo cíleně, věříme, že zde najdete odpovědi na Vaše otázky a že Vás možná i přimějeme k tomu nás poznat blíže.

    Divadlo OKKO

přihlášení k odběru divadelního občasníku

Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete v Prohlášení o ochraně soukromí.