31. března 2019

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Krásný den, milí příznivci našeho divadla,

divadlo a cestování je spojeno od nepaměti. Takže v duchu tradic se i Divadlo OKKO vypravilo mimo hranice Prahy a vyrazilo s představením Dívčí válka do světa na slovanskou spanilou jízdu. Cedulku „Tady je Perunovo“ jsme tentokrát přiťukli poslední letošní březnový víkend na dveře kulturního domu v Ševětíně. Místo prý patřilo v minulosti Jiřskému klášteru (nebo historické Ševětínsko, které dnes už neexistuje) - trochu z ručky z Prahy co? Po nás (Slovanech, co po nás nedaleko obce zůstalo pár mohyl) přijdou husiti, vypálí, na co přijdou.... Ale Ševětín se nedá a dokonce si řekne o titul městyse.

Přivítala nás příjemná cukrárna, kde jsme se potkali s Lenkou (Layerovou) a Zbyňkem, kteří nám nejen otevřeli místní KD – mimochodem nachystaný na bratru 140 diváků, ale hlavně se o nás celou dobu vzorně starali. Podvečerní domácí sekaná a uzené s chlebíkem a štrůdl – no hercovo srdce a žaludek plesá. Moc děkujeme. Místní KD oplývá velmi slušným jevištěm, kde slovanská parta dostala opravdu hodně prostoru. Prakticky všichni jsme si užili hromadu místa za kulisami, kde jsme nepadali tu přes Ervína, tu přes zbraně, tu přes hromady rekvizit Častavy / Vojena. Ševětín se ukázal jako místo s pestrým kulturním životem. Děti z místního souboru Blaťáci jsou důkazem. Potkali jsme je krásně nastrojené v místních krojích pro jejich vystoupení. Trošku jsme měli obavy, nakolik naše večerní vystoupení bude schopno konkurovat grilování a jiným kratochvílím po úžasnému slunečném dni, který mnozí věnovali opečovávání zahrádek a výletům za památkami v okolí. Ale všechno dobře dopadlo. Večer se na nás přišlo podívat 160 diváků vč. paní starostky Romany Hajské.

Ševětín je místo, kam se určitě rádi vrátíme, skoro to podle povídání u balení kulis vypadalo, že je ruka v rukávě. Ostatně takové jeviště…to se musí využít! A my už máme natrénovanou cestu. A nejen my, dokonce za námi přijely dvě divačky až z Prahy – Karo a kamarádko – díky J. Tak Ševětíne, brzo zase nashle. 

Jana
/kronikářka/

 

Archiv novinek

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

vítejte na našem webu

  • Jsme rádi, že jste dobrouzdali až k nám a ať už jste se na naše stránky dostali náhodou nebo cíleně, věříme, že zde najdete odpovědi na Vaše otázky a že Vás možná i přimějeme k tomu nás poznat blíže.

    Divadlo OKKO

přihlášení k odběru divadelního občasníku